Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
130
1302469

Andreas Kock

(Sverige, Född 1973)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 870 - 6 820 EUR
5 660 - 7 930 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Andreas Kock
(Sverige, Född 1973)

"Stalker II", 2010

Signerad Andreas Kock och numrerad 4/15 på etikett a tergo. C-print monterad på aluminium och ramad, bildyta 118 x 158 cm.

Proveniens

Link Image Art Edition, Stockholm.