Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
269
1306743

Ulf Rollof

(Sverige, Född 1961)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
12 200 - 14 600 EUR
14 200 - 17 000 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Ulf Rollof
(Sverige, Född 1961)

"RGB"

Signerad Rollof och daterad 2010. Triptyk. Akryl, floatglas och metallfästen. Beskjuten med 9 mm revolverskott. Höjd 99, bredd 207 och djup 1,3 cm.

Konstnär