313
1274293

Lena Cronqvist

(Sverige, Född 1938)
Lena cronqvist, "flickor och katt".

"Flickor och katt"

Signerad Lena Cronqvist och daterad 1990. Duk 144 x 100,5 cm.

Utropspris:

100 000 - 125 000 SEK

Klubbat pris:
250 000 SEK
Tilläggslista

Importmoms om 12% tillkommer

Införselmoms

Göteborgs Konstmuseum, "Lena Cronqvist. Retrospektivt. Måleri skulptur teckningar", 22 oktober - 30 november 1994.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19