316
1301152

Peter Frie

(Sverige, Född 1947)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 940 - 11 200 EUR
9 480 - 11 800 USD
Klubbat pris
96 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Peter Frie
(Sverige, Född 1947)

"Beyond reach no 26"

Signerad a tergo. Utförd 2011. Olja på duk i konstnärens ram 104,5 x 81,5 cm.

Proveniens

Lars Bohman Gallery, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Peter Frie", 10 september - 9 oktober 2011.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?