Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
329
1300666

Jockum Nordström

(Sverige, Född 1963)
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
11 700 - 14 600 EUR
13 600 - 17 000 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Jockum Nordström
(Sverige, Född 1963)

Utan titel

Signerad Jockum och daterad 2004. Blandteknik och collage på papper 92 x 63 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.