432
1310543

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 440 - 6 210 EUR
4 680 - 6 550 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Wall chart II".

Färglitografi, 1974, signerad med blyerts 47/75, utgiven av Petersburg Press, London. 107 x 76,2 cm, bladstorlek 123 x 88,5 cm.

Krens/Williams College 167.

Konstnär