439
1308731

David Hockney

(Storbritannien, Född 1937)
David hockney, "contrejour in the french style".

"Contrejour in the French Style"

Etsning och färgakvatint, 1974, signerad och numrerad 46/75. Bildyta 74 x 73.5 cm. Bladstorlek 99 x 91.5 cm. published by Petersburg Press, New York and London, framed.

Utropspris:

150 000 - 175 000 SEK

14 620 - 17 057 EUR

Klubbat pris:
750 000 SEK

Scottish Arts Council 167
Museum of Contemporary Art Tokyo 153

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27