454
1311417

Christopher Wool

(USA, Född 1955)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 100 EUR
18 400 - 23 000 USD
Klubbat pris
250 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Christopher Wool
(USA, Född 1955)

"Black Book"

Illustrerad bok med 17 st offsetlitografier, 1989, numrerad 75/350. Utgiven av Gisela Capitain, Cologne, Thea Westreich, New York och tryckt av Karen Davidson, New York. 57 x 40 cm (mått per sida).