Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
64
1305060

Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, fåtöljer ett par, "Bo 561", Bo-Ex Danmark, 1960-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i mattpolerat stål, sits och rygg klädda i linnetextil, höjd 70 cm, sitthöjd 34 cm.

Omklädda, smärre slitage.