74
1303939

Hans Hopfer

(Argentina, 1931-2009)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 800 - 2 700 EUR
1 900 - 2 850 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Hans Hopfer
(Argentina, 1931-2009)

soffa "Mah Jong", Roche Bobois / Missoni 2000-tal.

Modulsoffa, 10 delar, klädd i tyg från Missoni, etikettmärkt Roche Bobois, varje modul ca 100 x 100 cm, total height 70 cm.

Smärre slitage.

Modellen formgiven år 1971