78
1302346

Philip Baldwin och Monica Guggisberg, "Abaco", lampa, Venini, Italien 1999.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887 - 1 330 EUR
926 - 1 390 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i metall, 5 sfäriska glasskärmar i varierande färger, vikten etikettmärkt Venini design Guggisbrg-Baldwin Abaco, en skärm signerad Venini 99, armaturens höjd ca 180 cm, justerbar totalhöjd ca 250-350 cm.

Smärre slitage, nagg.