16
1312620

Vicke Lindstrand

(Sverige, 1904-1983)
Vicke lindstrand, vas, orrefors 1931.

vas, Orrefors 1931.

Blåtonad glasmassa, klotformad med slipad dekor, signerad Orrefors V. Lindstrand 31. Höjd 15,7 cm.

Smärre repor.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

396 - 594 EUR

Klubbat pris:
8 500 SEK
Om auktionen
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77