351
1311140

Otto Schulz

(Tyskland, 1882-1970)
Otto schulz, fåtölj, boet, göteborg, swedish modern, 1940-tal.

fåtölj, Boet, Göteborg, Swedish Modern, 1940-tal.

Kraftigt svängd bred rygg, stoppad klädsel i gult tyg, nedre sarg och ben av alm. Höjd ca 75 cm, sitthöjd ca 42 cm bredd ca 80 cm.

Slitage.

Utropspris:

20 000 - 30 000 SEK

1 980 - 2 970 EUR

Klubbat pris:
44 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69