485
1313599

Lennart Olson

(Sverige, 1925-2010)
Lennart olson, porträtt av fernand léger, 1954.

Porträtt av Fernand Léger, 1954

Signerad Lennart Olson. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23 x 23,5 cm. Bladstorlek 24 x 30 cm.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

792 - 990 EUR

Klubbat pris:
15 000 SEK
Proveniens

Inköpt av Jan Torsten Ahlstrand från Lennart Olson.

Om auktionen
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern konst
+46 (0)707 78 35 71