Madeleine Pyk – en samling F769
485
1313599

Lennart Olson

(Sverige, 1925-2010)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Lennart Olson
(Sverige, 1925-2010)

Porträtt av Fernand Léger, 1954

Signerad Lennart Olson. Gelatinsilverfotografi, bildyta 23 x 23,5 cm. Bladstorlek 24 x 30 cm.

Proveniens

Inköpt av Jan Torsten Ahlstrand från Lennart Olson.

Konstnär