65
1313650

Harald Almström, vas, Rörstrand daterad 1900, Art Nouveau.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 580 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Porslin, underglasyrdekor, delvis genombruten, av lönnlöv i rosa och grönt, målad signatur Rörstrand med tre kronor H Almström 1900. Höjd 42 cm.

Lagad nagg på fotkanten.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

592. Einar Jolin, "Ryttare på Djurgården".
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
Aktuellt bud:
290 000 SEK