1012
1301621

Ytterfoder, ett par, porslin och brons. Sen Qingdynasti.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bronserna troligen franska. Hexagonala, turkosglaserade, uppburna av bronsmontering i form av klövar. Insatser medföljer. Höjd 23 cm. Diameter 26 cm.

Krackelyr, slitage.

Proveniens

From the collection of a Swedish Noble family.