Important Spring Sale 633

1069 föremål
989. Skålar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
996. Handfat, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
998. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
185 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
999. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1000. YTTERFODER, porslin. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1001. Ytterfoder/Scrollställ, porslin. Sen Qing/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1002. Skål, porslin. Qingdynastin, Guangxus märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1003. Skål, porslin. Qingdynastin, med Daoguangs märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1005. Plakett, porslin. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1006. Fat, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1008. Skålfat, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1009. Fat, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1011. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1012. Ytterfoder, ett par, porslin och brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1013. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1014. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1016. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1017. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1018. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1019. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1020. Kruka med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1021. Vinkanna, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1022. Vinkanna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
26 000 - 30 000 SEK
1023. Fat, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1024. Fat, ett par, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1025. Skålfat, ett par, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1026. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1027. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1028. Skålar, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1029. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1030. Kruka med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1031. Kruka, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1032. Vas med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1033. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1034. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1035. Kopp, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1036. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1037. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1038. Vas, porslin, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1039. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1040. Saltkar med insats, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1041. Saladierer, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1042. Tallrikar, ett par, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1043. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1045. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1046. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1047. Ytterfoder, porslin.Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1048. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1049. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1050. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1051. Vas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1053. Koppar, två stycken, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1054. FAT, porslin. Arita, Japan, Edo perioden.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1055. Rökelsekar med lock, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1057. Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

6. Gaetano Pesce, fåtölj med fotpall, "La Mamma", modell UP5 och UP6 ur 2000-serien, B&B Italia, Italien.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK