1025
1318145

Skålfat, ett par, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av kinesiska tecken och tranor. Diameter 14 cm.

Kantnötning, nagg. Slitage.

Proveniens

Label from Ancient Art, Stockholm.