110
1286028

Bordspendyl, "Rieussec A PARIS" , Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons . Motiv med Ceres och skördetema. Emaljerad urtavla märkt "Rieussec Jne, A PARIS" (far och son R. verksamma i Paris under 1800-talets första hälft). Höjd 42, längd 35 cm. Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Nyckel finns.