Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
13
1295068

Byrå, av Johan Erhardt Wilhelm, mästare (Stockholm 1757-1786), Rokoko

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med bl.a jakaranda. Skiva av röd kalksten. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Signerad med stämpel samt med Stockholms snickareämbetesstämpel. Längd 91, bredd 49, höjd 83 cm.