262
1303401

Broderade tavlor, 1 par, "Vue des Environs de Bayonne", signerade och daterade

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Hedvig S: Qvast 1783, 1785. Hedvig Sofia Qvast (född i Stockholm 1754, död 1852 på Björnskogs säteri vid Jönköping. Gift med Per Emanuel Reuterswärd (1752-1807)).
Den första 35,5 x 47, den andra 35 x 47 cm. Benvitt siden med motiv efter Vernet. Med samtida ram 43x55 cm, 43,5x55 cm.

Något slitage, smutsiga, fläckar. Ramarna med slitage och smärre skador.