294
1307113

Matta, semiantik silke Keshan, ca 317 x 207-210,5 cm.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Benvitmelerad botten med polykroma blommande träd, palmetter, rosor och andra blommor. Bred blå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, ställvis skör (bryts), smärre revor och lagningar. Långsidorna med trampveck, skador och revor, kortsidorna med trampveck och smärre skador, ställvis senare fransar.