299
1307894

Matta, semiantik Keshan figural, ca 202-203,5 x 137-141,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Polykrom dekor av landskap med romantiserande figurscen, byggnader, djur, träd, blommor, kamelkaravan, tält samt sjö med fåglar och fiskar.

Abrash. Något slitage, smutsig, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med smärre trampveck och skador.