Blåmelerad botten med ramverk av bambu, stiliserade blommor och i hörnen tre klot med symboler i ljusa kamelhårsfärger, benvitt samt olika blå nyanser. Mörkblå huvudbård med blommande grenar och berg.
Smärre abrasher. Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar, iknytningar. Baksidan med malskador, långsidorna med smärre trampveck.