306
1308822

Matta, semiantik Kina, ca 293-295 x 242-246,5 cm.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Blåmelerad botten med ramverk av bambu, stiliserade blommor och i hörnen tre klot med symboler i ljusa kamelhårsfärger, benvitt samt olika blå nyanser. Mörkblå huvudbård med blommande grenar och berg.

Smärre abrasher. Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar, iknytningar. Baksidan med malskador, långsidorna med smärre trampveck.