319
1316289

Matta, semiantik Sarouk, ca 389 x 271 cm

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 620 - 1 800 EUR
1 710 - 1 900 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Röd botten med polykroma stiliserade vaser samt blom- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med blom- och palmettranka.

Ställvis något slitage, smärre fläckar och malskador, lagningar. Långsidorna med trampveck.