323
1319594

Matta/väska, antik Tekke chuval, Turkmen, ca 80-85 x 146-157 cm.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris

Rödmelerad botten med tre rader polykroma Salor güls och underornament. Flera bårder, nedtill rader av stiliserade blommande träd.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador, lagningar, ställvis skör (bryts), fällningar. Sidorna med skador.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

348. Ulf Rollof, "Sun".
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK