334
1318660

Urna med lock, flintgods. Marieberg, Steens period, 1700-tal.

Utropspris
6 000 SEK
530 EUR
552 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med pistolhänklar, dekor av landskapsvyer inom rundel mot en gulgrund. Höjd 40 cm.

Skador, restaurering.