355
1308515

Fat, två stycken, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt planschverk över danska floran. Brickan, modellnummer 364, längd 29,5 cm. Genombrutet fat, modellnummer 3553. Diameter 25,5 cm.

Obet slitage.