52
1286361

Bergére, 1700-talets slut, Gustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bronserad och förgylld. Rikt skuren dekor med bandfläta och rosknopp. Stoppad rygg samt lös plymå. Sitthöjd 47, rygghöjd 100 cm.