52
1286361

Bergére, 1700-talets slut, Gustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bronserad och förgylld. Rikt skuren dekor med bandfläta och rosknopp. Stoppad rygg samt lös plymå. Sitthöjd 47, rygghöjd 100 cm.