1321316

Byrå, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779), Rokoko.

Byrå, av christian linning (mästare i stockholm 1744-1779), rokoko.

Fanerad med valnöt och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skrivskiva. Tre lådor. På bakstycket signerad CLN. Längd 103, bredd 58, höjd 80 cm. Nyckel medföljer.

Utropspris:

60 000 - 80 000 SEK

5 894 - 7 859 EUR

Klubbat pris:
60 000 SEK
Om auktionen
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61