Byrå, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779), Rokoko.
Fanerad med valnöt och lönn. Beslag av förgylld mässing. Skrivskiva. Tre lådor. På bakstycket signerad CLN. Längd 103, bredd 58, höjd 80 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in