715
1294065

Carl Abraham Rothstén

(Sverige, 1826-1877)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Abraham Rothstén
(Sverige, 1826-1877)

Vy över Edsviken mot Ulriksdals slott

Signerad CARothsten och daterad 1873. Duk 38 x 51 cm.