Madeleine Pyk – en samling F769
721
1322356

Tyra Kleen

(Sverige, 1874-1951)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris

Tyra Kleen
(Sverige, 1874-1951)

Porträtt av ung man

Signerad Tyra Kleen och daterad 1913. Kol med vit och röd färgkrita på bruntonat papper 61 x 44,5 cm.