723
1315983

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
"morastuga".
"morastuga".
"morastuga".
"morastuga".

"Morastuga"

Signerad (med beskuren signatur) L Zorn. Utförd 1876/1877. Akvarell 21,5 x 30,5 cm.

Utropspris:

150 000 - 175 000 SEK

14 735 - 17 191 EUR

Klubbat pris:
Övrigt

Den idylliska stugscenen är hämtad från Selbäcks fäbodar i Mora, Dalarna.