Madeleine Pyk – en samling F769
833
1294521

Vas, tallrik och assiette, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Olika dekor i underglasyrblått. Vasens höjd ca 20 cm. Diameter assiette 16 cm. Diameter tallrik med Kangxis märke och period 20,5 cm.

Vasen med lagade hänklar.

Proveniens