Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
304A
1357837

Carl Hammoud

(Sverige, Född 1976)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Carl Hammoud
(Sverige, Född 1976)

"Evolution"

Signerad Carl Hammoud a tergo. Utförd 2007. Diptyk, olja på duk 45 x 54 cm vardera.

Proveniens

SAK:s lotteri, 2007.