1336354

Mats Theselius

(Sverige, Född 1956)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 830 - 2 290 EUR
1 940 - 2 430 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Följerätt

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Mats Theselius
(Sverige, Född 1956)

"Canapé", ed. 15/35, Källemo efter 1991.

Ferrariröd lack, röd skinnklädsel, karm i valnöt, brickmärkt och numrerad 15/200(35), längd ca 130 cm, höjd 75 cm, sitthöjd 46 cm.

Slitage.

Ursprungligen tänkt att tillverkas i en upplaga av 200 men upplagan begränsades till 35.