Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
43
1328167

Ronald Cecil Sportes

(Frankrike, Född 1943)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ronald Cecil Sportes
(Frankrike, Född 1943)

"Sum up", karmstolar 1 par, bord samt askkopp, J.G. Furniture Systems Inc. USA, efter 1982.

Stommar i förkromad metall, stolarnas höjd, 73 cm, sitthöjd 46 cm, bordets höjd 62 cm.

Slitage, smärre ytliga skador.