57
1344520

Jonas Bohlin

(Sverige, Född 1953)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Jonas Bohlin
(Sverige, Född 1953)

Fåtöljer ett par, "Paris", ed. 41 & 42, Lammhults Möbel AB, 2000.

Stomme i förkromat stålrör, sits samt armlän klädda i svart läder, brickmärkta PARIS Design Jonas Bohlin Lammhults Sweden Nr 41 & 42 samt daterade 2000, höjd 85 cm, sitthöjd 43 cm.

Smärre slitage.

Fåtöljerna är utförda in en limiterad upplaga, dessa numrerade nr 42 & nr 42.

Formgivare