181
1356032

Barbro Nilsson

(Sverige, 1899-1983)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
729 - 911 EUR
766 - 957 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Barbro Nilsson
(Sverige, 1899-1983)

vävnad, "Grön kvist", gobelängteknik, ca 210-212 x 59-60,5 cm, signerad AB MMF BN

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Sannolikt komponerad 1957.

Ställvis något slitage och damm.