Madeleine Pyk – en samling F769
477
1345155

M. F. Husain

(Indien, 1915-2011)
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
28 500 - 38 000 EUR
32 600 - 43 400 USD
Klubbat pris
340 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
M. F. Husain
(Indien, 1915-2011)

"Man on Moon"

Signerad , även signerad och daterad 1969 a tergo. Duk 59 x 38 cm.

Proveniens

Gallery Chanakya, New Delhi.
Privatsamling Sverige (inköpt direkt från ovanstående).