Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
725
1349302

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Prise à l'hameçon"

Etsning och akvatint i färg, signerad och numrerad 22/75 i blyerts. Plåtstorlek 99 x 59,5 cm. Bladstorlek 106,3 x 67,8 cm (Arches).

Dupin 515.