Madeleine Pyk – en samling F769
1005
1356259

Prakturna med lock, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformad med välvt lock, rik förgylld och målad dekor i famille rosefärger med palatsscener från hovlivet. Höjd med träställ 68 cm.

Sprickor