1006
1321807

Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Vas, porslin. qingdynastin, kanton, 1800-tal.

Balustefrom, godronnerad, hänklar i form av fohundar, dekor i famille rosefärger av blommor, frukter, fåglar och fjärilar. Höjd 44,5 cm.

Kantlagning. Slitage.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

801 - 1 001 EUR

Klubbat pris:
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02