1028
1355516

Trumpetvaser, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Botten med fyra karaktärer. Dekor i famille rosefärger med blommor och antikviteter. Höjd 25 cm. Träställ medföljer paret.

Slitage.