107
1344242

Bordspendyl, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vit marmor och förgylld brons. Dekor med kolonner, urnor samt krönt av örn. Längd 35, höjd 50 cm. Emaljerad urtavla märkt "Brun a Paris". Pendel och nyckel medföljer.