Bordspendyl, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.
Vit marmor och förgylld brons. Dekor med kolonner, urnor samt krönt av örn. Längd 35, höjd 50 cm. Emaljerad urtavla märkt "Brun a Paris". Pendel och nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in