135
1289477

Bordsuppsatser, ett par, i Pierre Philippe Thomires art, Paris, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och glas. Skålarna med slipat rutmönster, bronsdelarna med dekor av putti, lejontassar, lagerkransar och palmetter. Höjd 42, diameter 22,5 cm.